Usuwanie ósemek

Jednym z najczęstszych zabiegów chirurgicznych przeprowadzanych w naszym gorzowskim gabinecie stomatologicznym jest usuwanie ósemek. Ekstrakcja, czyli wyrwanie tzw. zębów mądrości jest zalecana wtedy, gdy nie mają one miejsca na całkowite wyrżnięcie się lub rosną krzywo, przyczyniając się tym samym do zniekształcenia zgryzu, powodują ból, rozwinęła się w nich próchnica lub pojawił się stan zapalny otaczających je dziąseł.

ArtiSmile. Chirurgiczne usuwanie ósemek - Gorzów Wielkopolski

W naszym gabinecie przed rozpoczęciem wyrywania zębów wykonujemy zdjęcie rentgenowskie, by ocenić ich ogólny stan i stopień wyrżnięcia korony oraz kąt, pod jakim rośnie korzeń. Dzięki fotografii RTG możemy również przewidzieć stopień trudności zabiegu oraz jego ewentualne powikłania. Usunięcie ósemki przeprowadzamy w znieczuleniu komputerowym - zaletą tej metody jest stopniowe podawanie środka anestezjologicznego przy niskim ciśnieniu, co eliminuje uczucie rozpierania tkanek towarzyszące tradycyjnym iniekcjom. Po zabiegu wyrwania stosujemy fibrynę i osocze bogatopłytkowe pozyskiwane z krwi pacjenta, które przyspieszają procesy gojenia się ran.

Chirurgia stomatologiczna - Gorzów Wlkp.

W ArtiSmile możemy przeprowadzić nie tylko wyrywanie ósemek, ale też i inne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Gdy inne metody leczenia zawiodą, dokonujemy usunięcia, resekcji oraz dłutowania zębów, a także regenerację (augmentację) kości szczególnie u pacjentów, u których planowane jest w późniejszym okresie wstawienie implantów.

Jak możemy pomóc?

W gabinecie ArtiSmile kompleksowo zajmujemy się pacjentami i ich uśmiechem.
Specjalizujemy się w takich dziedzinach stomatologii jak stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna i implantologia, protetyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, profilaktyka stomatologiczna oraz periodontologia. Pracujemy w komfortowych warunkach na sprzęcie najwyższej klasy, każdy zabieg wykonujemy w powiększeniu - lupach lub w mikroskopie, co daje niezwykłą precyzję leczenia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 508 205

Mediraty
Paydent