Szynowanie zębów

Prowadzony przez nas gabinet, to miejsce, w którym wykonujemy szereg zabiegów stomatologicznych. Jednym z nich jest szynowanie zębów, które ma na celu przywrócenie ich stabilności. Wykonujemy je u pacjentów z zaawansowanymi chorobami przyzębia lub jako wsparcie po urazach mechanicznych, np. uderzeniach.

Szynowanie zębów włóknem szklanym - co to takiego?

Najprościej mówiąc, zabieg ten polega na połączeniu rozchwianego uzębienia przy pomocy specjalnego materiału wypełniającego, który zwiększa ich stabilność. Zmniejszając tym samym ryzyko przesuwania, wychylania, wypadania czy wędrowania - zwłaszcza, podczas gryzienia czy żucia pokarmów.

Szynowanie zębów - rodzaje

Wyróżniamy dwa rodzaje – tymczasowe, które wykonuje się między innymi po to, aby sprawdzić równowagę zgryzu po zabiegach chirurgicznych, po zabiegach na przyzębiu czy urazach narządu żucia. Natomiast stałe, przeprowadza się u pacjentów zmagających się z dużym rozchwianiem uzębienia, a także tych, u których doszło do zaników kostnych.

Jak wygląda zabieg krok po kroku?

Każdą wizytę rozpoczynamy od konsultacji i sprawdzenia w jakim stanie jest uzębienie. Podczas wizyty, w czasie której zaplanowane jest szynowanie, wykonywane jest:

  1. 1. Usunięcie kamienia nazębnego i nagromadzonej płytki.
  2. 2. Osuszenie jamy ustnej i wytrawienie jej kwasem.
  3. 3. Aplikacja systemu spajającego włóknem szklanym.

Szynowanie zębów polega na mocowaniu do powierzchni językowych i podniebiennych tasiemek z włókna szklanego. Sam zabieg nie jest szczególnie bolesny i trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut, natomiast jego cena zależy od ilości szynowanych zębów.

O czym musisz pamiętać po zabiegu?

Przede wszystkim należy pamiętać o regularnym i dokładnym szczotkowaniu zębów, a także przestrzeni znajdujących się między nimi. W związku z tym, że szczoteczki nie są w stanie wszędzie dotrzeć, zaleca się stosowanie dodatkowych narzędzi, takich jak nici dentystyczne, szczoteczki międzyzębowe oraz irygatory. Z ich pomocą wyczyścisz i wypłuczesz resztki jedzenia, nawet te, do których nie jest w stanie dotrzeć szczoteczka.

Gorzów Wielkopolski to miasto, w którym znajduje się nasz gabinet stomatologiczny. Zapisy na wizyty przyjmujemy telefonicznie, a w razie jakichkolwiek pytań zachęcamy również do kontaktu mailowego. Szczegółowy zakres realizowanych przez nas usług znajduje się na naszej stronie internetowej.

Jak możemy pomóc?

W gabinecie ArtiSmile kompleksowo zajmujemy się pacjentami i ich uśmiechem.
Specjalizujemy się w takich dziedzinach stomatologii jak stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna i implantologia, protetyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, profilaktyka stomatologiczna oraz periodontologia. Pracujemy w komfortowych warunkach na sprzęcie najwyższej klasy, każdy zabieg wykonujemy w powiększeniu - lupach lub w mikroskopie, co daje niezwykłą precyzję leczenia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 508 205

Mediraty
Paydent