Skaling zębów

Skaling to podstawowy element higienizacji jamy ustnej, który wraz z piaskowaniem i fluoryzacją należą do najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinecie stomatologicznym. W gabinecie ArtiSmile w Gorzowie Wielkopolskim skaling zębów przeprowadzany przez dyplomowaną , wyszkoloną higienistkę. Regularne usuwanie płytki nazębnej to zabieg profilaktyczny, który pozwala zadbać o zdrowe zęby i nieskazitelny uśmiech.

Co to jest skaling zębów ?

Nieodpowiednia dieta, nadmierne spożywanie wina, kawy, herbaty czy papierosów, zła higiena jamy ustnej to czynniki, które wpływają na pogorszenie stanu jamy ustnej. Resztki jedzenia, bakterie i ślina odkładają się na zębach w postaci płytki nazębnej, która wyniku obecnych w ślinie związków mineralnych utwardza się i tworzy tak zwany kamień nazębny. Aby cieszyć się pięknym uśmiechem i uniknąć chorób uzębienia, niezbędna jest nie tylko codzienna higiena polegająca na myciu zębów, ale także regularne wizyty profilaktyczne w gabinecie stomatologicznym. Podczas higienizacji zębów w gabinecie ArtiSmile wykonujemy profesjonalny skaling ultradźwiękowy, który skutecznie pomaga usunąć powstałe na powierzchni zębów złogi kamienia nazębnego i utrzymać uzębienie w dobrym stanie. Zabieg usunięcia kamienia nazębnego wykonuje się przy wykorzystaniu narzędzia jakim jest skaler ultradźwiękowy oraz narzędzi ręcznych. Skaling ultradźwiękowy jest najnowocześniejszą i najskuteczniejszą metodą usuwania kamienia nazębnego i pozwala na bezpieczne usunięcie kamienia nazębnego i dokładne czyszczenie zębów.

Skaling poddziąsłowy i naddziąsłowy

Zależnie od obszaru osadzania się płytki nazębnej, w gabinecie ArtiSmile w Gorzowie Wielkopolskim wykonujemy skaling poddziąsłowy albo naddziąsłowy. Skaling zębów naddziąsłowy polega na oczyszczeniu zębów ze złogów, natomiast skaling poddziąsłowy usuwa osad znajdujący się poniżej linii dziąsła i polega na oczyszczeniu kieszonek dziąsłowych oraz miejsc przy korzeniu zęba. Zarówno skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy wykonywany jest przy wykorzystaniu ultradźwięków oraz odpowiednio przystosowanych końcówek skalera. Po skalingu zębów niezbędne jest polerowanie zębów.

Jak często wykonywać skaling zębów – ArtiSmile Gorzów Wielkopolski?

Odkładanie się kamienia nazębnego jest kwestią indywidualną, w zależności od stylu życia, higieny czy pH śliny odkłada się w różnym tempie i znacząco wpływa na pogorszenie stanu jamy ustnej. Kamień nazębny jest odpowiedzialny za stany zapalne, obniżanie się i odsłanianie szyjek zębowych, krwawienia dziąseł a nawet zanikanie kości, które może prowadzić do chorób przyzębia, czyli paradontozy. Zaleca się, by skaling zębów wykonywać w zależności od potrzeb raz lub dwa razy do roku. Nie ma wielu przeciwwskazań do wykonania zabiegu, jednak skalingu nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz osób posiadających rozrusznik serca. Skaling ultradźwiękowy, jest zabiegiem przeważnie bezbolesnym, na życzenie pacjenta może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Tuż po zabiegu zęby mogą być lekko nadwrażliwe, jednak każdemu salingowi towarzyszy fluoryzacja zębów zapobiegająca nadwrażliwości. Zachęcamy do regularnych wizyt profilaktycznych w gabinecie ArtiSmile w Gorzowie Wielkopolskim - kompleksowa profilaktyka to szansa na zdrowe zęby i nieskazitelny uśmiech.

Jak możemy pomóc?

W gabinecie ArtiSmile kompleksowo zajmujemy się pacjentami i ich uśmiechem.
Specjalizujemy się w takich dziedzinach stomatologii jak stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna i implantologia, protetyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, profilaktyka stomatologiczna oraz periodontologia. Pracujemy w komfortowych warunkach na sprzęcie najwyższej klasy, każdy zabieg wykonujemy w powiększeniu - lupach lub w mikroskopie, co daje niezwykłą precyzję leczenia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 508 205

Mediraty
Paydent