Projektowanie uśmiechu

W procesie poprawiania uśmiechu istotny jest każdy detal, aby pacjent mógł wreszcie cieszyć się wymarzonym uzębieniem. Współczesny rozwój medycyny pozwala na dokładne wizualizacje stanu uzębienia pacjenta, dzięki któremu specjaliści mogą bez dodatkowych wizyt otrzymać pełny wgląd w jamę ustną. Projektowanie uśmiechu pozwala na zobrazowanie przyszłego efektu u pacjenta wraz z uwzględnionym procesem leczenia oraz kosztorysem.

Projektowanie uśmiechu – Gorzów Wielkopolski

Cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli digital smile design (DSD), to innowacyjna metoda wizualizacji uzębienia pacjenta. Dzięki najnowszym technologiom specjaliści na podstawie zdjęć twarzy, uzębienia oraz RTG i innych badań są w stanie przygotować proces odnowy uśmiechu. Główną zaletą DSD jest przede wszystkim możliwość zobaczenia ostatecznego efektu, na który pacjent może mieć wpływ – projekcja polega nie tylko na dentystycznej korekcie, ale również na spełnieniu oczekiwań pacjenta. Do projektu dołączony jest plan pracy oraz kosztorys, wobec tego pacjent może przygotować się do procesu leczenia oraz odpowiednio zaplanować wydatki.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu – etapy

Projektowanie uśmiechu w Gorzowie Wielkopolskim przebiega w kilku zasadniczych etapach, aby otrzymać całościowy wgląd do jamy ustnej pacjenta. Na pierwszej wizycie specjalista przeprowadza całkowitą diagnostykę uśmiechu oraz ustala z pacjentem jego oczekiwania. Następnie wykonywane są zdjęcia twarzy oraz uśmiechu, na podstawie których przygotowuje się dokładną analizę. Zlecane są również dodatkowe badania, takie jak tomografia lub badanie RTG. Na tej podstawie specjalista dokonuje cyfrowej prezentacji docelowego efektu, który musi zatwierdzić pacjent. Jeśli wszystko jest uzgodnione, następuje przygotowanie prototypu uśmiechu, czyli mock-up, czyli wizualizacja planu na zębach pacjenta. W końcowym etapie lekarz przedstawia harmonogram leczenia i kosztorys.

Projektowanie uśmiechu – Gorzów Wielkopolski – zalety

DSD pozwala na całościową analizę jamy ustnej, w której nie ma miejsca na pomyłki. Wizualizacja przeprowadzana jest przez specjalistów wraz z pacjentem, aby końcowy efekt spełnił jego oczekiwania. Projektowanie uśmiechu to wbrew pozorom duża oszczędność czasu – cyfrowe badanie pozwala na dokładną analizę bez dodatkowych wizyt w gabinecie. Co więcej, jest to świetny sposób komunikacji, ponieważ pacjent, widząc ostateczny rezultat na komputerze, może przedyskutować każdy szczegół i wprowadzić ewentualne zmiany.

Jak możemy pomóc?

W gabinecie ArtiSmile kompleksowo zajmujemy się pacjentami i ich uśmiechem.
Specjalizujemy się w takich dziedzinach stomatologii jak stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna i implantologia, protetyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, profilaktyka stomatologiczna oraz periodontologia. Pracujemy w komfortowych warunkach na sprzęcie najwyższej klasy, każdy zabieg wykonujemy w powiększeniu - lupach lub w mikroskopie, co daje niezwykłą precyzję leczenia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 508 205

Mediraty
Paydent