Polerowanie zębów

Polerowanie zębów, wraz ze skalingiem i piaskowaniem zębów jest elementem higienizacji zębów. To niezbędny proces, który umożliwia kompleksowe zadbanie o zdrowie zębów. Zęby poddane zabiegowi polerowania są lśniące, gładkie, a ich pielęgnacja jest łatwiejsza. W ArtiSmile oferujemy polerowanie zębów oraz inne zabiegi higieniczne.

Gładkie i lśniące – polerowanie zębów w Gorzowie Wielkopolskim

Zabieg ten wykonuje się zazwyczaj po skalingu lub piaskowaniu zębów, tak by maksymalnie wygładzić powierzchnię zęba i zlikwidować ewentualne nierówności na oczyszczonej wcześniej powierzchni. Polerowanie zębów rozpoczyna się od rozprowadzenia specjalnej pasty polerskiej, która posiada właściwości czyszczące. Następnie higienistka wykorzystuje gumową końcówkę, którą wygładza zęby, by uzyskać optymalny efekt.

Polerowanie zębów to niezbędny element higienizacji

Regularna higienizacja jamy ustnej, której elementem jest polerowanie zębów to procedura, która pozwala zachować zdrowy uśmiech i przeciwdziałać próchnicy oraz chorobom dziąseł. Jest to też zabieg estetyczny, który rozjaśnia nieestetyczne przebarwienia i wygładza zęby. Polerowanie zębów to procedura, która zajmuje od kilku do kilkunastu minut, jednak znacząco wpływa na gładkość zębów. Po zabiegu zęby są błyszczące i trudniej ulegają przebarwieniom.

Polishing, czyli polerowanie zębów w ArtiSmile

W gabinecie stomatologicznym ArtiSmile wykonujemy zabieg polishingu, czyli polerowania zębów w połączeniu z piaskowaniem lub skalingiem. W zależności od stanu uzębienia pacjenta, higienistka dobierze optymalny sposób higienizacji zębów. Sam zabieg jest bezbolesny, jednak w razie nadwrażliwości zębów, warto poinformować o tym osobę wykonującą zabieg. Samodzielne polerowanie zębów wskazane jest także przed niektórymi zabiegami chirurgicznymi.

Utrzymaj efekt polerowania zębów na dłużej

Aby cieszyć się pięknymi zębami jak najdłużej, po zabiegu należy przestrzegać zaleceń, które przekazuje specjalista po zakończeniu zabiegu. Po polerowaniu zębów odradza się picie barwiących napojów takich jak kawa, herbata, coca-cola czy czerwone wino, a także spożywanie posiłków przez przynajmniej trzy godziny. Jeśli zabieg przeprowadzany był u osoby palącej zaleca się, wstrzymała się z zapaleniem kolejnego papierosa.

Jak możemy pomóc?

W gabinecie ArtiSmile kompleksowo zajmujemy się pacjentami i ich uśmiechem.
Specjalizujemy się w takich dziedzinach stomatologii jak stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna i implantologia, protetyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, profilaktyka stomatologiczna oraz periodontologia. Pracujemy w komfortowych warunkach na sprzęcie najwyższej klasy, każdy zabieg wykonujemy w powiększeniu - lupach lub w mikroskopie, co daje niezwykłą precyzję leczenia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 508 205

Mediraty
Paydent