Piaskowanie zębów

W celu utrzymania odpowiedniej higieny jamy ustnej należy nie tylko codziennie szczotkować zęby i dokonywać regularnych przeglądów stomatologicznych, ale również oczyszczać szkliwo z nagromadzonego na jego powierzchni kamienia. W ArtiSmile oferujemy m.in. piaskowanie i skaling.

Skaling - Gorzów Wielkopolski

Jest to zabieg mający za zadanie usunąć kamień osadzony na płytce nazębnej. Powstaje on w wyniku nieprawidłowej higieny jamy ustnej, nadużywania używek, w tym palenia tytoniu oraz picia dużej ilości kawy lub herbaty, czasem pacjent ma po prostu ku temu predyspozycje genetyczne. Zaleca się przeprowadzać skaling dwa razy do roku - nieusuwany na bieżąco kamień może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, jak np. paradontoza. W trakcie zabiegu lekarz stomatolog usuwa z pomocą ultradźwięków osady i złogi z przestrzeni nad dziąsłami, w szczególnych przypadkach również poniżej linii dziąseł. By otrzymać jeszcze lepsze rezultaty, skaling warto połączyć z piaskowaniem.

Piaskowanie zębów - Gorzów Wlkp. i okolice

To zabieg polegający na usuwaniu powierzchownych przebarwień, zwłaszcza tych występujących w miejscach trudno dostępnych. W tym celu stosuje się specjalną mieszanką zawierającą wodę i piasek dentystyczny – tłocząc ją pod wysokim ciśnieniem higienistka jest w stanie bezpiecznie usunąć osady ze szkliwa. Na zakończenie zabiegu poleruje się zęby (tzw. polishing), co nadaje im gładkości. Oba opisane zabiegi higienizacyjne w ArtiSmile można połączyć też z lakierowaniem lub fluoryzacją.

Jak możemy pomóc?

W gabinecie ArtiSmile kompleksowo zajmujemy się pacjentami i ich uśmiechem.
Specjalizujemy się w takich dziedzinach stomatologii jak stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna i implantologia, protetyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, profilaktyka stomatologiczna oraz periodontologia. Pracujemy w komfortowych warunkach na sprzęcie najwyższej klasy, każdy zabieg wykonujemy w powiększeniu - lupach lub w mikroskopie, co daje niezwykłą precyzję leczenia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 508 205

Mediraty
Paydent