Piaskowanie zębów

Pielęgnacyjne zabiegi higieniczne cieszą się coraz większą popularnością. Pacjenci zdają sobie sprawę, że profilaktyka i codzienna higiena zębów to podstawa. Regularna higienizacja zębów to także sposób na uniknięcie poważnych problemów, a piaskowanie zębów jest ważnym elementem profilaktyki próchnicy i innych chorób jamy ustnej.

Piaskowanie zębów w ArtiSmile w Gorzowie Wielkopolskim

Piaskowanie zębów jest nieinwazyjnym, prostym zabiegiem stomatologicznym, który skutecznie poprawia stan jamy ustnej, jego celem jest oczyszczenie zębów z zalegającego osadu. Do procedury wykorzystuje się specjalną zawiesinę zawierającą substancję czyszczącą zwaną piaskiem stomatologicznym. Cząsteczki czyszczące z są odpowiednio twarde, by usunąć zgromadzony na zębach kamień, jednak na tyle delikatne by nie uszkodzić szkliwa. Piasek dentystyczny składa się najczęściej z wodorowęglanu sodu lub glicyny. Aby zwiększyć komfort zabiegu piaskowania zębów, w ArtiSmile w Gorzowie Wielkopolskim używamy piasku z dodatkiem smakowym. Dzięki temu cała procedura jest przyjemniejsza.

Jak często i kiedy wykonywać piaskowanie zębów?

Zabieg piaskowania zębów polecany jest pacjentom, szczególnie narażonym na odkładanie się kamienia. Piaskowanie należy wykonywać minimum raz do roku, jednak osoby pijące dużo kawy, herbaty lub czerwonego wina, palące papierosy, noszące aparat ortodontyczny lub cierpiące na stłoczenie zębów (wada zgryzu, w której zęby znajdują się zbyt blisko siebie) powinny zwracać szczególną uwagę na regularne piaskowanie zębów. Pacjentom, którzy myślą nad wybielaniem zębów poleca się piaskowanie, które jest przygotowaniem do tego zabiegu.

Dlaczego warto regularnie piaskować zęby?

Zdrowa jama ustna i mocne, białe zęby są marzeniem wielu osób, aby cieszyć się nieskazitelnym uśmiechem, niezbędne są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Kamień nazębny, osad ze zmineralizowanych resztek pokarmu i bakterii to zanieczyszczenia, których nie łatwo pozbyć się przy użyciu standardowej szczoteczki do zębów, szczególnie w miejscach trudno dostępnych. Osad i przebarwienia znacząco obniżają jakość uśmiechu, ale piaskowanie zębów to kompleksowy sposób aby oczyścić zęby, zapewnić im zdrowy wygląd, a przede wszystkim zapobiec groźnym dla zdrowia skutkom odkładania się płytki nazębnej.

Zadbaj o jamę ustną w ArtiSmile - piaskowanie zębów w Gorzowie Wlkp.

Podczas procedury piaskowania piasek dentystyczny pozwala dotrzeć do najbardziej ukrytych zakamarków i szczelin zębowych. Jama ustna po zabiegu jest oczyszczona, zęby są wygładzone, a osad usunięty. Regularne piaskowanie zębów minimalizuje ryzyko chorób zębów oraz dziąseł. Aby cieszyć się zdrową jaką ustną najlepiej połączyć piaskowanie ze skalingiem i polerowaniem zębów.

Jak możemy pomóc?

W gabinecie ArtiSmile kompleksowo zajmujemy się pacjentami i ich uśmiechem.
Specjalizujemy się w takich dziedzinach stomatologii jak stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna i implantologia, protetyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, profilaktyka stomatologiczna oraz periodontologia. Pracujemy w komfortowych warunkach na sprzęcie najwyższej klasy, każdy zabieg wykonujemy w powiększeniu - lupach lub w mikroskopie, co daje niezwykłą precyzję leczenia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 508 205

Mediraty
Paydent