Leczenie zapeleń dziąseł

Każdego dnia, jama ustna narażona jest na szereg czynników, mogących wywoływać różnego rodzaju choroby. Jedną z nich jest zapalenie dziąsła. Jego przyczyną, jest najczęściej nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Spożywanie pokarmów i niedokładne czyszczenie lub jego brak, sprawia, że dochodzi do nadmiernego odkładania się płytki nazębnej, a w jej następstwie do powstania kamienia i osadu. Właśnie dlatego, tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja uzębienia.

Zapalenie dziąsła - objawy

W odróżnieniu od innych zmian chorobotwórczych, w tym przypadku ciężko zauważyć problem od razu, a to dlatego, że nie towarzyszą mu żadne dolegliwości bólowe. Jednak istnieje kilka objawów, które powinny wzbudzić u Pacjenta niepokój. Jeśli podczas szczotkowania zębów często dochodzi do krwawienia, a dziąsła są nabrzmiałe, należy zgłosić się do stomatologa, który pomoże zdiagnozować problem i zasugeruje odpowiednie leczenie. Warto pamiętać, że na tego typu choroby, szczególnie narażone są osoby palące papierosy, niedbające o higienę jamy ustnej oraz obciążone genetycznie chorobami dziąseł.

Zapalenie dziąseł - leczenie Gorzów Wielkopolski

W naszym gabinecie stomatologicznym, świadczymy pomoc Pacjentom zmagającym się z różnymi problemami z uzębieniem. Podczas wizyty, wykonywane jest szczegółowe badanie jamy ustnej, umożliwiające wskazanie ewentualnych problemów i schorzeń. W przypadku pacjentów zgłaszających się z podejrzeniem zapalenia dziąseł, weryfikujemy stopień zaawansowania choroby, a także sprawdzamy czy nie doszło do rozchwiania zębów.

Leczenie zapalenia dziąseł w Gorzowie Wielkopolskim

Jeśli podczas wizyty w naszym gabinecie okaże się, że u danego Pacjenta rzeczywiście doszło do zapalenia, podejmujemy odpowiednie działania. Przede wszystkim, w takiej sytuacji Pacjentom zaleca się poprawę higieny jamy ustnej - dokładne szczotkowanie, nitkowanie zębów, a także stosowanie preparatów do płukania, które pozwolą zmniejszyć ilość znajdujących się w ustach bakterii.

W naszym gabinecie przeprowadzamy również Scaling – czyli zabieg pozwalający w mechaniczny sposób usunąć złogi nazębne, takie jak kamień, osad czy płytka bakteryjna. Usunięcia kamienia, jest bardzo ważne, ponieważ jego nadmiar utrudnia profilaktykę chorób, a także często jest przyczyną chorób przyzębia.

Leczenie - Gorzów Wielkopolski

Naszym celem jest pomoc Pacjentom zmagającym się z chorobami zębów i schorzeniami w obrębie jamy ustnej. Wizyty można rezerwować telefonicznie, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i postaramy się zarezerwować wizytę w dogodnym dla Ciebie terminie.

Jak możemy pomóc?

W gabinecie ArtiSmile kompleksowo zajmujemy się pacjentami i ich uśmiechem.
Specjalizujemy się w takich dziedzinach stomatologii jak stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna i implantologia, protetyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, profilaktyka stomatologiczna oraz periodontologia. Pracujemy w komfortowych warunkach na sprzęcie najwyższej klasy, każdy zabieg wykonujemy w powiększeniu - lupach lub w mikroskopie, co daje niezwykłą precyzję leczenia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 508 205

Mediraty
Paydent