Lakierowanie zębów

Pacjenci często zastanawiają się, czy l akierowanie zębów stałych to zabieg dla nich oraz na czym on polega. Lakierowanie zębów przywodzi na myśl proces, który polega na pokryciu zębów lakierem. Oczyma wyobraźni widzimy pędzelek i lakier, który stomatolog rozprowadza po naszym uzębieniu, i słusznie. W wielkim uproszczeniu ten proces wygląda właśnie tak.

Lakierowanie zębów stałych polega na pokryciu szkliwa specjalnym jednorazowym pędzelkiem, zamoczonym w preparacie zawierającym dużą dawkę fluoru. Fluor jak wiemy, nie tylko zabezpiecza zęby przed powstaniem próchnicy, ale i wspomaga regenerację szkliwa. Oznacza to, że zęby podczas lakierowania dostają dodatkową warstwę ochronną, która ma zabezpieczyć szkliwo, ale nie tylko. Fluor naniesiony na szkliwo w odpowiedniej dawce powoli się wchłania, regenerując je.

Lakierowanie z ębów u dorosłych powinno odbywać się minimum co pół roku. W ten sposób nie tylko wzmacniamy szkliwo nazębne oraz regenerujemy je, ale także zabezpieczamy zęby przed próchnicą. Lakierowanie zębów stałych to zabieg całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Do zabiegu lakierowania warto się przygotować. Przed zabiegiem, jeśli badanie uzębienia wskazuje na taką potrzebę, należy przeprowadzić usunięcie kamienia nazębnego lub piaskowania. To ułatwi wchłanianie się substancji czynnej wgłąb szkliwa.

Po zabiegu, zaleca się unikanie spożywania posiłków w przeciągu kilku godzin, żeby nie zaszkodzić procesowi powstawania bariery ochronnej szkliwa. Należy przez kilka dni po zabiegu unikać posiłków zawierających kwasy (np. soki, owoce cytrusowe), substancje lepkie (np. cukierki, gumy do żucia) i twarde (np. orzechy). Do końca dnia po zabiegu nie należy szczotkować zębów. Należy przestrzegać tych zaleceń, aby lakierowanie zębów u dorosłych przyniosło długotrwałe i skuteczne następstwo.

Lakierowanie zębów - efekty :

  • odporność szkliwa na szkodliwe dla niego substancje

  • regeneracja szkliwa

  • zabezpieczenie zębów przed próchnicą

  • ulga dla nadwrażliwych zębów

  • zabezpieczenie szkliwa podczas leczenia ortodontycznego

  • ochrona szkliwa u osób cierpiących na suchość jamy ustnej

Zapraszamy do naszego gabinetu, gdzie zespół doświadczonych specjalistów w miłej atmosferze przeprowadzi zabieg lakierowania zębów. Razem ustalimy szczegóły oraz przygotujemy się do zabiegu w profesjonalny sposób. Wierzymy, że lakierowanie zębów u dorosłych osób, przeprowadzane regularnie i w odpowiedni sposób, znacząco wpływa na poprawę stanu jamy ustnej naszych pacjentów.

Jak możemy pomóc?

W gabinecie ArtiSmile kompleksowo zajmujemy się pacjentami i ich uśmiechem.
Specjalizujemy się w takich dziedzinach stomatologii jak stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna i implantologia, protetyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, profilaktyka stomatologiczna oraz periodontologia. Pracujemy w komfortowych warunkach na sprzęcie najwyższej klasy, każdy zabieg wykonujemy w powiększeniu - lupach lub w mikroskopie, co daje niezwykłą precyzję leczenia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 508 205

Mediraty
Paydent