Korony

Uzupełnienia protetyczne pełnią funkcję estetyczną, a także wzmacniająca i ochraniającą. Najczęściej stosowane są w wypadku głębokich ubytków próchnicowych, a także przebarwień i złamań. Korony zębowe, które zakładane są w naszym gorzowskim gabinecie, są bardzo wytrzymałe i zbliżone wyglądem do swoich naturalnych odpowiedników.

Czym właściwie są korony, często nazuwane przez pacjentów potocznie koronkami na zęby?

Jest to stałe uzupełnienie protetyczne (mierzące około 1-2 mm grubości), którego zadaniem jest odtworzenie ubytku korony zęba. Jest to bardzo trwałe rozwiązanie, ponieważ korony mogą utrzymać się nawet kilkunastu lat. Swoją długotrwałość zawdzięczają materiałom, z których zostały wykonane. Najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się różnego rodzaju stopy metali, a także ceramikę, akryl, poliwęglany celuloidy oraz materiały kompozytowe. Ich dokładny rodzaj bardzo często zależy od docelowego umiejscowienia oraz indywidualnych preferencji Pacjenta naszego gorzowskiego gabinetu. Przykładowo, w wypadku widocznego uzębienia, stawia się przede wszystkim na estetykę, z kolei mało widoczne uzębienie musi charakteryzować się wysoką wytrzymałością. Mało kto wie, że takie korony mogą być stosowane zarówno w wypadku zębów stałych, jak i mlecznych oraz w odróżnieniu od protez ruchomych są one zacementowane na stałe. To znaczy, że mogą być zdejmowane wyłącznie przez lekarza.

Korony na zęby - wskazania i przeciwwskazania

Najczęściej jest to uzupełnienie stosowane po leczeniu kanałowym, niemniej jednak współczesna stomatologia daje szeroki wachlarz możliwości. Jest to przede wszystkim bardzo trwałe rozwiązanie - korony z reguły nie ulegają uszkodzeniom i przebarwieniom. Ponadto, do złudzenia przypominają swoje naturalne odpowiedniki. Z powodzeniem mogą zatem zastępować uzębienie, a także poprawić jego estetykę, np. kolor, a nawet funkcjonalność. Takie rozwiązanie stosowane jest także w wypadku zębów, które:

  • są zniszczone,
  • są złamane, skruszone,
  • są przebarwione,
  • posiadają braki.

Z kolei próchnica oraz zmiany w obrębie wierzchołka korzenia to jedne z przeciwwskazań do leczenia. Nie zaleca się również umieszczenia koron w wypadku bardzo zniszczonego uzębienia.

Korony - Gorzów Wielkopolski

Jest to długotrwały proces, a pełne leczenie odbywa się podczas kilku wizyt, ponieważ korony montowane są na implantach lub wcześniej oszlifowanym uzębieniu. Montaż koron przeprowadzany jest w komputerowym znieczuleniu miejscowym. W wypadku większej liczby zębów istnieje również możliwość zastosowania tzw. mostu. Mniejsze zniszczenia naturalnych zębów mogą być odtworzone porcelanowymi nakładkami takimi jak licówki, onlay, inlay, endokorona.

Jak możemy pomóc?

W gabinecie ArtiSmile kompleksowo zajmujemy się pacjentami i ich uśmiechem.
Specjalizujemy się w takich dziedzinach stomatologii jak stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna i implantologia, protetyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, profilaktyka stomatologiczna oraz periodontologia. Pracujemy w komfortowych warunkach na sprzęcie najwyższej klasy, każdy zabieg wykonujemy w powiększeniu - lupach lub w mikroskopie, co daje niezwykłą precyzję leczenia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 508 205

Mediraty
Paydent