Kiretaż

U pacjentów borykających się z chorobami periodontologicznymi, u których standardowa procedura usuwania kamienia nazębnego z płytki nie przynosi spodziewanych rezultatów w postaci ustąpienia zapalenia dziąseł, w ArtiSmile przeprowadzamy kiretaż zębów.

ArtiSmile. Kiretaż - Gorzów Wielkopolski i okolice

Ten tajemniczo brzmiący zabieg ma na celu spłycenie kieszonek dziąsłowych, co, jeśli tylko zachowa się odpowiednią higienę jamy ustnej, znacząco zminimalizuje ryzyko ponownego wystąpienia stanów zapalnych w tym rejonie. W trakcie wizyty lekarz usuwa zmienione chorobowe tkanki oraz zalegający w kieszonkach biofilm bakteryjny tzn. pojawiające się w miejscu ran drobnoustroje zaburzające naturalny proces gojenia się. Dzięki tej procedurze zakażone miejsce ma możliwość regeneracji i wytworzenia nowej warstwy nabłonka, co zapobiega wypadnięciu zębów w wyniku dalszego rozwoju schorzenia. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Usługi z zakresu periodontologii - Gorzów Wlkp.

W ArtiSmile przeprowadzamy kiretaż zamknięty i otwarty. Ten pierwszy rodzaj zabiegu stosuje się w przypadku pacjentów, u których głębokość kieszonki dziąsłowej wynosi do 5 mm. Polega on na oczyszczeniu zainfekowanych miejsc z nagromadzonych w nich bakterii i resztek pokarmowych. Jeśli stan chorobowy jest poważniejszy, należy wykonać kiretaż zębów otwarty wymagający rozcięcia tkanek w celu odsłonięcia ziarniny zapalnej, a po jej usunięciu założenia szwów. Po każdym zabiegu konieczna jest wizyta kontrolna w celu oceny prawidłowości procesu gojenia się tkanek.

Jak możemy pomóc?

W gabinecie ArtiSmile kompleksowo zajmujemy się pacjentami i ich uśmiechem.
Specjalizujemy się w takich dziedzinach stomatologii jak stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna i implantologia, protetyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, profilaktyka stomatologiczna oraz periodontologia. Pracujemy w komfortowych warunkach na sprzęcie najwyższej klasy, każdy zabieg wykonujemy w powiększeniu - lupach lub w mikroskopie, co daje niezwykłą precyzję leczenia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 508 205

Mediraty
Paydent