Implantologia

Implantologia to dział medycyny i stomatologii, w którym za pomocą specjalnych implantów stomatologicznych odtwarza się kształt i funkcję brakujących zębów. . Implanty bardzo często stosuje się w stomatologii u pacjentów, którzy stracili pojedynczego zęba lub kilka zębów w wyniku różnych sytuacji życiowych. Ich celem jest zarówno estetyczna poprawa wyglądu uśmiechu, jak i zapewnienie prawidłowego żucia.

Implanty zębów - Gorzów Wielkopolski

Implant to właściwie tylko korzeń, który wprowadzony jest w kość szczęki bądź żuchwy, a na jego podstawie tworzy się koronę zęba. Implanty najczęściej dobierane są pod kolor pozostałych zębów, aby zastąpiony ubytek wyglądał jak najbardziej naturalnie. Pacjenci często boją się, że taki zabieg jest niebezpieczną ingerencją w ich ciało. Implanty zębów są wykonywane z materiału kompatybilnego dla ludzkiego organizmu, czyli tytanu, dlatego organizm nie będzie traktował obcego ciała jako groźnego.

Implanty zębów w Gorzowie Wielkopolskim – rodzaje zabiegów

Możemy mówić o dwóch rodzajach zabiegów, jakie się przeprowadza na implantach. W zależności od Twojego stanu zębów, a także ubytku, z jakim udajesz się do specjalisty, można mówić o:

  • jednofazowym procesie wszczepienia implantu – implant oraz korona zęba zakładane są na tej samej wizycie,
  • dwufazowym procesie wszczepienia implantu – początkowo wszczepiany jest implant, a korona zęba zostaje założona w odstępie 3–6 miesięcy.

Implanty Gorzów Wielkopolski – przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu istnieją pewne przeciwwskazania, które powodują, że przeprowadzenie zabiegu wszczepienia implantu może być ryzykowne. Zanim jednak pomyślisz, że nie możesz udać się na wybrany zabieg, skonsultuj się ze stomatologiem, który rozwieje Twoje wątpliwości lub zaproponuje inne, równie korzystne rozwiązanie.

Wizyta – implanty Gorzów Wielkopolski

Pierwsza wizyta będzie zapoznawcza – lekarz zapyta Cię o przebyte choroby, sprawdzi, czy któreś z przeciwwskazań dyskwalifikuje Cię z zabiegu oraz oceni stan Twojego uzębienia. Następnie stomatolog poleci Ci, abyś wykonał tomografię komputerową szczęki lub żuchwy. Po uprzednim omówieniu z Tobą wybranej metody zabiegu stomatolog poda Ci miejscowe znieczulenie oraz wprowadzi implant. Sam zabieg trwa krótko, najwyżej do godziny, ale wszystko zależy od miejsca i wielkości ubytku. Implantologia jest bardzo trwałą metodą naprawy ubytku, a zadbany implant może starczyć na długie lata.

Jak możemy pomóc?

W gabinecie ArtiSmile kompleksowo zajmujemy się pacjentami i ich uśmiechem.
Specjalizujemy się w takich dziedzinach stomatologii jak stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna i implantologia, protetyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, profilaktyka stomatologiczna oraz periodontologia. Pracujemy w komfortowych warunkach na sprzęcie najwyższej klasy, każdy zabieg wykonujemy w powiększeniu - lupach lub w mikroskopie, co daje niezwykłą precyzję leczenia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 508 205

Mediraty
Paydent