Endodoncja

Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii oraz wiedzy w zakresie stomatologii specjaliści oferują skuteczne i profesjonalne usługi, które uleczą chore zęby bez konieczności ich ekstrakcji i powodowania uszczerbków w uśmiechu pacjenta. Jednak niezmiennie od dekad to właśnie próchnica jest największym wrogiem pacjentów, która jest przyczyną wielu chorób oraz bólu w jamie ustnej, dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz regularne kontrole u stomatologa. Jedną z najpopularniejszych metod leczenia powikłań związanych z zaawansowaną próchnicą jest leczenie endodontyczne.

Endodoncja – Gorzów Wielkopolski

Endodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem chorób miazgi zębowej oraz tkanek okołowierzchołkowych. Najpopularniejszą techniką w przypadku takich schorzeń jest leczenie endodontyczne, potocznie zwane leczeniem kanałowym, które polega na wyczyszczeniu oraz usunięciu miazgi z kanałów zębowych za pomocą odpowiednich narzędzi, a w następstwie wypełnieniu kanałów materiałem – gutaperką. Leczenie endodontyczne ma na celu uchronienie zęba przed wyrwaniem i zapewnienie mu dalszego funkcjonowania w jamie ustnej. Współcześnie endodoncja pod mikroskopem pozwala na precyzyjne znalezienie i wyczyszczenie wszystkich kanałów.

Endodoncja mikroskopowa – Gorzów Wielkopolski

Używając mikroskopu w trakcie leczenia kanałowego, specjalista może dokładnie zbadać kanały zęba i dostrzec wszelkie zwężenia lub dodatkowe uszkodzenia. Dzięki temu sprawniej i dokładniej oczyści kanały, zmniejszając ryzyko wystąpienia niepożądanych powikłań u pacjenta. Endodoncja pod mikroskopem pozwala na 25-krotne powiększenie, dzięki czemu specjalista może precyzyjnie i skutecznie wyleczyć ząb z zaawansowanych szkód próchnicy. Mikroskop pozwala także na skrócenie czasu pracy oraz zabiegu, a co za tym idzie – na zmniejszenie liczby wizyt w przypadku długotrwałego leczenia.

Endodoncja – ile trwa?

Decyzja o wdrożeniu leczenia kanałowego może zostać zastosowana w wielu sytuacjach, np. w przypadku martwicy miazgi, zaawansowanego zapalenia miazgi, złamania zęba lub leczenia protetycznego, na podstawie wywiadu z pacjentem oraz wyników badań RTG. Leczenie endodontyczne przebiega całkowicie bezboleśnie dzięki miejscowemu znieczuleniu komputerowemu. W zależności od stanu zęba stomatolog decyduje o liczbie wizyt, jakie czekają pacjenta. W czasie wizyty po podaniu znieczulenia specjalista przechodzi do wyczyszczenia kanałów, osuszenia ich, wprowadzenia na miejsce miazgi nowego materiału, oraz ostatecznej odbudowy, co jest nieodłącznym etapem leczenia endodontycznego. Ostateczna odbudowa może odbywać się za pomocą wkładów, nakładów (onlay, overlay), endokoron oraz koron protetycznych. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny i bezbolesny!

Jak możemy pomóc?

W gabinecie ArtiSmile kompleksowo zajmujemy się pacjentami i ich uśmiechem.
Specjalizujemy się w takich dziedzinach stomatologii jak stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna i implantologia, protetyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, profilaktyka stomatologiczna oraz periodontologia. Pracujemy w komfortowych warunkach na sprzęcie najwyższej klasy, każdy zabieg wykonujemy w powiększeniu - lupach lub w mikroskopie, co daje niezwykłą precyzję leczenia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 508 205

Mediraty
Paydent