Chirurgia stomatologiczna

W naszym gorzowskim gabinecie zajmujemy się operacyjnym leczeniem różnego rodzaju schorzeń w obrębie jamy ustnej oraz sąsiadujących z nią okolic. Zabiegi operacyjne jamy ustnej mają za zadanie przede wszystkim usunąć ból doskwierający Pacjentom, a także związane z nim niebezpieczne infekcje oraz stany zapalne. Niestety, z doświadczenia wiemy, że z reguły kojarzą się one z bólem i dyskomfortem. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne metody leczenia chirurgii stomatologicznej są bezpieczne oraz stosunkowo małoinwazyjne. Ponadto, nowoczesne znieczulenie komputerowe powoduje, że zabiegi nie są bolesne.

Chirurgia stomatologiczna - Gorzów Wielkopolski

Jest to intensywnie rozwijająca się specjalizacja o bardzo szerokim zakresie leczenia. Chirurgia stomatologiczna obejmuje takie usługi, jak m.in.:

  • ekstrakcja zębów (również ósemek), usuwanie zębów zatrzymanych w kości i złamanych korzeni – usuwanie lub potocznie, wyrywanie zębów, najczęściej obejmuje ósemki. Jest to metoda leczenia stosowana np. w wypadku nieprawidłowego kierunku wyrzynania się zęba mądrości, a także powstawania stanów zapalnych oraz wywoływania bólu. Niemniej jednak dentysta może zająć się usuwaniem zarówno zębów stałych, jak i mlecznych.
  • usuwanie torbieli i innych zmian – jednym z najczęściej występujących rodzajów torbieli jest torbiel kostna, pojawiająca się przy zębach. W wypadku podejrzenia zmian torbielowych i nowotworowych wykonywane jest także badanie histopatologiczne.
  • nacięcie i drenaż ropnia – ropień to bolesne ognisko ropne wywołane przez bakterie. W celu zapobiegnięcia dalszego szerzenia się zakażenia wymagane jest pilne działanie i często nacięcie i drenaż ropnia.

Chirurgia stomatologiczna świadczona w naszym gabinecie w Gorzowie obejmuje również inne specjalistyczne zabiegi przeprowadzane w obrębie jamy ustnej, które mają na celu eliminację ognisk zakażenia oraz stanów zapalnych, a także zniwelowanie bólu. Ponadto, czasami takie zabiegi wspierają inne dziedziny leczenia dentystycznego. Na przykład, zdarza się, że wizyta w gabinecie jest konieczna w ramach przygotowania do leczenia ortodontycznego lub protetycznego. Co więcej, w sytuacji, gdy stomatologia zachowawcza nie jest wystarczająca, zabiegi chirurgiczne mogą okazać się jedynym ratunkiem.

Poradnia chirurgii stomatologicznej

W ArtiSmile wykonujemy szerokie spektrum zabiegów. Gabinet w Gorzowie Wielkopolskim wyposażony został w nowoczesny sprzęt, taki jak rentgen panoramiczny, mikroskop zabiegowy, kamery czy specjalne aparaty fotograficzne. Świadczymy bezzwłoczną pomoc w przypadku bólu i konieczności usunięcia zęba.

Jak możemy pomóc?

W gabinecie ArtiSmile kompleksowo zajmujemy się pacjentami i ich uśmiechem.
Specjalizujemy się w takich dziedzinach stomatologii jak stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna i implantologia, protetyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, profilaktyka stomatologiczna oraz periodontologia. Pracujemy w komfortowych warunkach na sprzęcie najwyższej klasy, każdy zabieg wykonujemy w powiększeniu - lupach lub w mikroskopie, co daje niezwykłą precyzję leczenia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 508 205

Mediraty
Paydent