Bonding

Bonding zębów jest bezpiecznym zabiegiem, polegającym na odbudowie zęba za pomocą kompozytu. Bonding pozwala na estetyczną poprawę wizerunku Twoich zębów, czy to po uszkodzeniach mechanicznych, takich jak ukruszony lub złamany ząb, czy nawet po wrodzonych nieprawidłowościach, które Ci przeszkadzają, np. przestrzeni między jedynkami. Warto pamiętać, że warunkiem kluczowym do przystąpienia do zabiegu jest dobry stan zębów (np. brak ubytków). Zabiegu odbudowy zęba metodą kompozytową nie zaleca się osobom, które mają problemy ze zgrzytaniem (bruksizm) bądź zmagają się z choroba okluzyjną - istnieje wtedy ryzyko uszkodzenia nowo naprawionego zęba. Bonding jest metodą nieinwazyjną i bezbolesną, ponieważ stomatolog w trakcie zabiegu nie narusza się powierzchni naturalnego zęba.

Bonding Gorzów Wielkopolski – co można poprawić?

Zabieg bondingu pozwala na wszelkie możliwe poprawki zęba. Stomatolog dzięki kompozytowijest w stanie odtworzyć stan żywego zęba sprzed niefortunnego urazu, a nawet poprawić estetycznie – wyrównać wielkość, kształt czy strukturę zębów. Ważne jest również to, że dzięki tej bezpiecznej metodzie można skorygować nawet niewielkie diastemy, czyli przerwy między zębami. Bonding zębów jest praktycznie uniwersalną metodą, do której nie ma zbyt wielu przeciwwskazań.

Bonding – ceny zabiegu

Mimo że to bardzo popularny zabieg, trudno wskazać przedział cenowy, jaki obowiązuje w każdym gabinecie stomatologicznym. Lekarze najczęściej indywidualnie wyceniają koszty odbudowy na podstawie oceny uszkodzenia oraz umiejscowienia zęba.

Jak możemy pomóc?

W gabinecie ArtiSmile kompleksowo zajmujemy się pacjentami i ich uśmiechem.
Specjalizujemy się w takich dziedzinach stomatologii jak stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna i implantologia, protetyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, profilaktyka stomatologiczna oraz periodontologia. Pracujemy w komfortowych warunkach na sprzęcie najwyższej klasy, każdy zabieg wykonujemy w powiększeniu - lupach lub w mikroskopie, co daje niezwykłą precyzję leczenia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 508 205

Mediraty
Paydent